تبلیغات
گنجینه صالحین - پایگاه خبری - تحلیلی- ارزشی - آغاز نشست سه جانبه ظریف، کری و اشتون در مسقط
 آسمانی ها  آسمانی ها www.renjo.blogfa.com
www.renjo.blogfa.com
پاسخ به مسائل عزاداری
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید : آغاز نشست سه جانبه ظریف، کری و اشتون در مسقط

نشست سه جانبه محمدجواد ظریف و جان کری وزرای خارجه ایران و آمریکا و کاترین اشتون هماهنگ کننده 1+5 در مسقط دقایقی پیش آغاز شد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به فرودگاه مسقط در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: با توجه به توافقی که در ژنو کردیم مهمترین موضوع حل نشده پذیرفتن این واقعیت از سوی کشورهای غربی است که تحریم‌ها قسمتی از راه حل نیست بلکه قسمتی از مشکلی است که هیچوقت کمکی به حل موضوع نکرده است.
 
وی دومین مساله را حجم غنی سازی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره برنامه صلح آمیز هسته‌ای داشته و بر مبنای فتوای مقام معظم رهبری سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی از منظر اعتقادی و دکترین دفاعی ما هیچ جایگاهی ندارد.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، ظریف رسیدن به راه حل در پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را امکان پذیر دانست و گفت: چنانچه طرف‌های غربی بتوانند اطمینان حاصل کنند که هدف ما صلح آمیز است و اغراض سیاسی نداشته باشند، اکنون زمان خوبی است تا چارچوب توافق مشخص شود.
 
وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی ادامه فعالیت تاسیسات نطنز، فردو و اراک از نظر فنی گفت: تمامی این مسائل به لحاظ فنی راه حل‌های خوبی دارد و آنچه باعث شده تاکنون مورد توافق طرف مقابل قرار نگیرد، بیشتر ملاحظات سیاسی بوده و امیدواریم با توجه به وجود همه روش‌های فنی به راه حل مناسبی دست یابیم.
 
ظریف برای گفتگوهای سه جانبه هسته‌ای با همتای آمریکایی خود و کاترین اشتون هماهنگ کننده مذاکرات هسته‌ای و همچنین مذاکره با کشورهای 1+5 وارد مسقط پایتخت پادشاهی عمان شده است.:: مرتبط با: اخبار , سیاسی ,
:: کلید واژه: مذاکرات , ظریف , کری , اشتون ,
ن : محمد طاهری
ت : یکشنبه 18 آبان 1393
قسمت 57 مجموعه دکتر سلام