تبلیغات
گنجینه صالحین - پایگاه خبری - تحلیلی- ارزشی - اولین خوشبو و ضدعفونی کننده نانویی ساخته شد
 آسمانی ها  آسمانی ها www.renjo.blogfa.com
www.renjo.blogfa.com
پاسخ به مسائل عزاداری
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :اولین خوشبو و ضدعفونی کننده نانویی ساخته شد


یک مخترع ایرانی موفق به ساخت اسپری های سه کاره ای شد که می تواند بوی نامطبوع فضا را خنثی کرده، بدون اینکه گازهای زیان آوری مانند بوتان و پروپان در فضا به وجودآید.

سید رضا شخص امام پور - مخترع اسپری های گیاهی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این اسپری ها در سلامتی افراد موثرند چراکه در آن از عصاره های کاملا گیاهی استفاده شده و هیچگونه عوامل شیمیایی ندارند.

وی افزود: اسپری های خوشبو کننده هوای گیاهی، علاوه بر خوشبوکنندگی هوا و خنثی بوی نامطبوع، سطوح را ضد عفونی می کند و هیچگونه عارضه ای برای پوست افراد ندارد.

وی با اشاره به اینکه اسپری گیاهی مشابه خارجی ندارند، اذعان داشت: اینها اولین معطر سازی هستند که عوارض زیست محیطی ندارند و از فناوری نانو در آن استفاده شده است.

امام پور اظهار داشت: با استفاده از این اسپری ها، استفاده از اسپری های گازدار منتفی شده و به هیچ عنوان برای افراد آلرژی زا نیستند.

وی اعلام کرد: اسپری های گیاهی، اولین ترکیبی در دنیاست که خاصیت خنثی کنندگی دارد و می تواند بوی خوب را جایگزین بوی بد کند.

وی با اشاره به دیگر مزایای این اسپری ها گفت:از این اسپری گیاهی می توان در اتومبیل، داخل کفش استفاده کرد و همچنین قابلیت کاربرد در نوشیدنی ها را نیز دارد.

امام پور با بیان اینکه استفاده از این اسپری در کفش نیز کاربردی است، خاطرنشان کرد: از آنجایی که مهم ترین عامل سرایت میکروارگانیسم ها به داخل خانه کفش است، با اسپری گیاهی می توان از سرایت و افزایش میکروارگانیسم های کفش به خانه جلوگیری کرد.
:: مرتبط با: علم و فناوری ,
:: کلید واژه: ضدعفونی کننده , نانویی , علم ,
ن : محمد طاهری
ت : شنبه 10 آبان 1393
قسمت 57 مجموعه دکتر سلام